Produkt dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Twórcza strona dzieciństwa 0
Twórcza strona dzieciństwa

Co to jest kreatywność? To umiejętność dostrzegania w rzeczach zwyczajnych, pospolitych tego, co niezwykłe… Dzieci wiedzą to najlepiej. Ich wyobraźnia i kreatywność nie zna granic, a myślenie pozbawione jest ograniczeń. Nie znają słowa „niemożliwe”.

Tworzenie prac plastycznych to okazja do budowania wiary w siebie i poczucia własnej wartości. Tworząc dzieci rozwijają niebanalne myślenie, uczą się podejmowania wyzwań i ponoszenia porażek oraz otwartości na odmienność. Dzięki twórczej aktywności dzieci radzą sobie lepiej z własnymi emocjami, oswajają lęki i rozumieją świat.

 

czytaj całość »
OD OGÓŁU DO SZCZEGÓŁU 0
OD OGÓŁU DO SZCZEGÓŁU

TYM, CO WYRÓŻNIA PLECAK IDEALNY SPOŚRÓD RESZTY, SĄ DODATKI. POMYSŁOWOŚĆ I PRECYZJA ICH WYKONANIA WPŁYWAJĄ NIE TYLKO NA ESTETYKĘ, ALE I FUNKCJONALNOŚĆ SZKOLNEJ TORBY, KTÓRA BARDZO CZĘSTO WYKORZYSTYWANA JEST PRZEZ NASTOLATKA TAKŻE POZA SZKOŁĄ.

WYBRAĆ ZASTOSOWANIE

Podczas zakupu plecaka warto zastanowić się, jakie będzie jego przeznaczenie. Czy ma to być plecak sportowy, a więc lekki i poręczny, czy typowo szkolny, z organizerem w środku i przegródką na laptop? A może szukamy podróżnego trolleya idealnego na niedługie wyprawy i zwiedzanie. Plecaki o nieco większych rozmiarach (na przykład o wymiarach 45 x 32 x 21) są idealne na wycieczkę za miasto, a wyposażenie ich w liczne kieszonki (w tym na bidony) znacząco wpływa na wygodę ich użytkowania. Z kolei praktyczne plecaki typu trolley mają usztywnione dno, wysuwaną, teleskopową rączkę i niezawodne kółka. Te cechy sprawiają, że idealnie sprawdzą się w podróży jako wygodny bagaż podręczny. Inne plecaki są zaprojektowane tak, aby odpowiadać na zainteresowania i pasje nastolatka przykładem mogą tu służyć te wyposażone w zewnętrzne uchwyty na deskorolkę, które docenią entuzjaści skateboardingu.

czytaj całość »
NASTOLATKI POD LUPĄ 0
NASTOLATKI POD LUPĄ

W KONTEKŚCIE PIÓRNIKÓW I PLECAKÓW SZKOLNYCH NAJCZĘŚCIEJ MYŚLI SIĘ O MŁODSZYCH DZIECIACH, LECZ RÓWNIEŻ RYNEK SZKOLNYCH AKCESORIÓW DLA MŁODZIEŻY JEST BARDZO PRĘŻNY. WARTO, WIĘC ZASTANOWIĆ SIĘ, PO JAKIE PRODUKTY CHĘTNIE SIĘGNĄ NASTOLATKI.

Dziewczęta i chłopcy w wieku 12 - 18 lat to bardzo liczna grupa odbiorców produktów takich jak plecaki czy piórniki. Mają oni jednak zupełnie inne wymagania w doborze elementów szkolnej wyprawki, sugerują się innymi cechami niż ich młodsi koledzy.

Wymagający klient

Dla nastolatków ważne są praktyczne zastosowania wpływające na pakowność, takie jak wewnętrzny organizer, specjalna przegródka na laptopa czy zewnętrzne kieszenie. Na ważną dla nich wygodę użytkowania wpływają też podręczna kieszonka na telefon komórkowy na szelce czy zawieszka do worka na buty Plecak musi być lekki i wygodny oraz przede wszystkim pojemny - powinien móc pomieścić nie tylko książki i zeszyty, lecz również nadawać się do spakowania rzeczy na szkolną wycieczkę lub spontaniczny wypad za miasto z przyjaciółmi.

czytaj całość »
TORNISTER, PLECAK CZY TROLLEY? 0
TORNISTER, PLECAK CZY TROLLEY?

TORNISTER, PLECAK CZY TROLLEY? NA TAKIE PYTANIE ODPOWIEDZIEĆ MUSZĄ RODZICE, KTÓRZY PO RAZ PIERWSZV WYSYŁAJĄ SWOJE DZIECKO DO SZKOŁY LUB PRZEDSZKOLA. I O ILE DOKONANIE WYBORU W ODNIESIENIU DO MAŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW NIE JEST TRUDNE, NIE NOSZĄ ONE BOWIEM NA PLECACH ZBYT WIELKICH CIĘŻARÓW, O TYLE PODJĘCIE DECYZJI W STOSUNKU DO SZEŚCIO I SIEDMIOLATKÓW IDĄCYCH DO SZKOŁY WYDAJE SIĘ JUŻ DUŻO BARDZIEJ SKOMPLIKOWANE.

PRZEDE WSZYSTKIM LEKKIE I ERGONOMICZNE

Już od pierwszego dnia dzieci muszą zabierać ze sobą do szkoły wiele książek i akcesoriów, przez co ich torby dużo ważą. Z tego powodu niezwykle istotne jest, aby plecak był lekki i ergonomiczny oraz dodatkowo nie obciąża kręgosłupa małego ucznia. Waga spakowanego plecaka nie powinna przekraczać 10-15% masy ciała dziecka, zwykle jest to więc ok. 4,5-5 kg. Tornistry i plecaki oferowane przez DERFORM wykonane są z wyjątkowo lekkich materiałów, dzięki czemu ich waga nie przekracza 1,1 kg. Nieco cięższe są plecaki typu trolley. Wyposażone w kółka i składany uchwyt konstrukcja ma jednak tę przewagę nad tradycyjnym plecakiem, że wszystkie spakowane książki i przybory szkolne transportowane są poprzez ciągnięcie plecaka po ziemi.

czytaj całość »
BAWIĄC, UCZYĆ 0
BAWIĄC, UCZYĆ

DOCERE ET DELECTARE -CZYLI UCZYĆ I BAWIĆ - TO ZALECENIE Z CZASÓW OŚWIECENIA, KTÓRE NIC NIE STRACIŁO NA AKTUALNOŚCI W XXI W. DZIŚ JUŻ WIEMY, JAK WAŻNA JEST ZABAWA DLA ROZWOJU DZIECKA. ZABAWA TO PODSTAWOWA FORMA AKTYWNOŚCI DZIECKA. POPRZEZ NIĄ MŁODY CZŁOWIEK UCZY SIĘ UMIEJĘTNOŚCI, KTÓRE PÓŹNIEJ BĘDZIE WYKORZYSTYWAŁ W DOROSŁYM ŻYCIU. Z TEGO POWODU NIE MOŻNA TRAKTOWAĆ JEJ TYLKO JAKO KONIECZNEGO WYPEŁNIACZA CZASU.

O ZALETACH ZABAWY

Zabawa to nieodłączny element rozwoju dziecka. Podczas zabawy dziecko rozwija się intelektualnie, emocjonalnie, estetycznie i ruchowo, nabywa umiejętność planowania i realizacji zamierzonych działań, a także współpracy z innymi; poznaje smak sukcesu, ale i porażki. Gdy dziecko bawi się, ćwiczy koncentrację, umiejętności skupiania uwagi oraz rozwija zmysły. Co więcej, zabawa rozwija dziecko nie tylko umysłowo, ale i fizycznie, doskonali koordynację wzrokowo-ruchową, uczy panowania nad własnym ciałem, poprawia zdolności motoryczne i umiejętność mówienia. Przede wszystkim jednak poprzez zabawę dzieci poznają otaczający je, świat oraz... same siebie.

czytaj całość »
KIDEA – CREATE AND HAVE FUN 0
KIDEA – CREATE AND HAVE FUN

KOLOROWY I NIEZWYKLE PRZYJAZNY KAMELEON TO BRAND HERO MARKI KIDEA™. KAMELEON LUBI LATAĆ W KOSMOS, PŁYWAĆ W MORZU, PRZECHADZAĆ SIĘ PO ŁĄCE LUB WYPOCZYWAĆ, WYLEGUJĄC SIĘ NAD RZEKĄ. UWIELBIA DZIECI I KREATYWNE ZABAWY PLASTYCZNE. TWORZY WZORKI PRZY POMOCY DZIURKACZY, WYCINA SZLACZKI I KOLORUJE. JEGO TĘCZOWY OGON MALUJE DZIECIOM TWARZE I ZACHĘCA DO SZALONYCH ZABAW. KAMELEON RYSUJE, MALUJE, TWORZY I DEKORUJE. JEST ROZSĄDNYM DORADCĄ, UCZY KOMPOZYCJI I PRZEDSTAWIA CIEKAWE FAKTY!

CIEKAWE OPAKOWANIA

Stworzenie layoutów opakowań dla brandu KIDEA™ służyć miało przede wszystkim uporządkowaniu marki oraz skierowaniu uwagi rodziców na unikalne cechy poszczególnych produktów. Dzieci powinny natomiast dostrzec w tych opakowaniach przyjaznego i pomocnego bohatera zapraszającego je do zabawy.

czytaj całość »
ŚWIETLICA, KARA CZY NAGRODA ? 0
ŚWIETLICA, KARA CZY NAGRODA ?

DZISIEJSZE ŚWIETLICE SĄ ZUPEŁNIE INNE NIŻ PRZED LATY, GDY NIE WYKORZYSTYWANO ICH POTENCJAŁU. OFEROWANE TU ZAJĘCIA SĄ TAK CIEKAWE I INTERESUJĄCE, ŻE NIEKIEDY TRUDNO PRZEKONAĆ DZIECKO, ŻE PORA WRACAĆ DO DOMU.

Agnieszka Dyniakowska

Świetlica szkolna jest jedną z najbardziej popularnych form opieki nad dziećmi. Gdy lekcje kończą się wcześnie lub zaczynają nieco później. rodzice, którzy nie mogą dostosować swojej pracy do planu zajęć dziecka. mają pewność, że ich pociecha będzie bezpieczna i pod dobrą opieką. a nawet uzyska pomoc podczas odrabiania zadań domowych. Odpowiednio zorganizowana świetlica szkolna to przestrzeń dla rozwoju pasji dziecka i jego zainteresowań. w której może poszerzać swoje horyzonty. odkryć talent. zawrzeć przyjaźnie i nauczyć się życia w grupie.

czytaj całość »
IDEALNA WYPRAWKA SZKOLNA 0
IDEALNA WYPRAWKA SZKOLNA

ZANIM PIERWSZEGO WRZEŚNIA ZABRZMI DZWONEK, RODZICÓW UCZNIÓW CZEKA MNÓSTWO PRZYGOTOWAŃ DO NOWEGO ROKU SZKOLNEGO. DO NAJWAŻNIEJSZYCH ZADAŃ NALEŻĄ SKOMPLETOWANIE WYPRAWKI SZKOLNEJ ORAZ ZAKUP ODPOWIEDNIEGO PLECAKA.

Agnieszka Dyniakowska

Plecak dla ucznia powinien być przede wszystkim wygodny i zapewniać mu zdrową, prawidłową postawę ciała - jego wygląd i aktualna moda to sprawa drugorzędna, ale wzór modelu bez problemu można dobrać do gustu każdego dziecka.

Według Światowej Organizacji Zdrowia spakowany tornister nie powinien przekraczać 10% masy ciała dziecka a od 4 klasy 15%.

czytaj całość »
KREDKI - KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY 0
KREDKI - KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY

WYBÓR PIERWSZYCH KREDEK DLA DZIECKA JEST NIE LADA WYZWANIEM, PONIEWAŻ ICH RODZAJ W DUŻEJ MIERZE UZALEŻNIONY JEST OD WIEKU DZIECKA. NA RYNKU MOŻNA ZNALEŹĆ OGROMNY WYBÓR KREDEK: OŁÓWKOWE, ŚWIECOWE, GRAFIONOWE, AKWARELOWE, WYKRĘCANE, BEZDRZEWNE ...

Agnieszka Dyniakowska - Autorka bloga agaidzieciaki.blog.pl. Z wykształcenia pedagog i pracownik socjalny. na co dzień nauczycielka w przedszkolu.

Jakie więc kredki wybrać? Nie jest to takie proste, jak by się mogło wydawać. Bogata oferta małych sklepów detalicznych i dużych sieci handlowych może przyprawić rodziców o zawrót głowy. Ich rodzaj w dużej mierze zależy od tego, w jakim wieku jest dziecko, ponieważ to, czym teraz będzie rysowało, ma znaczący wpływ na to, jak będzie kiedyś pisało. Warto już teraz zadbać o to, żeby kreować prawidłowe nawyki.

czytaj całość »
PROJEKT – POKÓJ DZIECKA 0
PROJEKT – POKÓJ DZIECKA

BY DOBRZE URZĄDZIĆ DZIECIĘCY POKÓJ, WARTO PAMIĘTAĆ O KILKU ZASADACH, ZNAJDUJĄC ZŁOTY ŚRODEK MIĘDZY ESTETYKĄ I ERGONOMIĄ, JEDNOCZEŚNIE SŁUCHAJĄC UWAŻNIE SWOJEJ POCIECHY. W KOŃCU TO DZIECKO BĘDZIE GŁÓWNYM UŻVTKOWNIKIEM POMIESZCZENIA.

 

/ EMILIA JABŁOŃSKA-PEZDA - architekt wnętrz

Do nauki, zabawy, spotkań z rówieśnikami i niezakłóconego odpoczynku - pokój dziecka w wieku szkolnym spełniać musi wiele funkcji. Jego urządzanie warto dobrze przemyśleć i poprzedzić rozmową z dzieckiem - niech ma ono swój udział w tym, jak będzie wyglądał jego pokój.

czytaj całość »
PIÓRNIK – NIEODZOWNY ATRYBUT UCZNIA 0
PIÓRNIK – NIEODZOWNY ATRYBUT UCZNIA

NA RYNKU DOSTĘPNYCH JEST WIELE WZORÓW RÓŻNIĄCYCH SIĘ KOLORAMI, MOTYWAMI GRAFICZNYMI, WIELKOŚCIĄ I FUNKCJONALNOŚCIĄ, CHOĆ CHŁOPCY I DZIEWCZYNKI MAJĄ RÓŻNE PREFERENCJE, RODZICE CHCĄ PRZEDE WSZYSTKIM DOPASOWAĆ PIÓRNIK DO WYMAGAŃ SZKOLNEJ CODZIENNOŚCI.

TUBA, SASZETKA CZY TRADYCYJNY?

Piórnik tradycyjny o sztywnej budowie, z przegródkami, miejscem na wszystkie potrzebne akcesoria jest częściej wybierany przez dziewczynki, które lubią, gdy wszystkie długopisy, ołówki i inne przybory są na swoim miejscu, choć dla wszystkich dzieci rozpoczynających naukę to często bezdyskusyjny wybór.

czytaj całość »
DOBRY PLECAK – CIĘŻAR Z GŁOWY 0
DOBRY PLECAK – CIĘŻAR Z GŁOWY

NASZ EKSPERT - ALEKSANDRA KACZMAREK

fizjoterapeutka, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu Ukończyła liczne kursy z zakresu diagnozowania i terapii dolegliwości w obrębie narządu ruchu. Jest certyfikowanym terapeutą metody Kinesiologytap oraz instruktorem Rekreacji Ruchowej specjalności Fitness. Jej codzienna praktyka opiera się na pracy z ciałem osób w każdym wieku cierpiących na schorzenia narządu ruchu.

DOBRY PLECAK TO NIE TYLKO TORBA NA KSIĄŻKI I AKCESORIA DO NAUKI ORAZ ELEMENT STYLIZACJI UCZNIA, TO TAKŻE ODCIĄŻENIE KRĘGOSŁUPA, KTÓRY CODZIENNIE ZMUSZONY JEST NOSIĆ ZNACZNY CIĘŻAR. PRZY JEGO WYBORZE ZWRÓĆMY BACZNĄ UWAGĘ NA KILKA ELEMENTÓW.

TRUDNY WYBÓR

Tornister, plecak czy trolley? Zarówno rodzice, jak i dzieci zastanawiają się, co najlepiej odpowie na ich codzienne potrzebny. Warto wziąć pod uwagę i kwestie estetyczne i funkcjonalność szkolnej torby Często przecież jest wykorzystywana także w innych niż szkolne celach. Zastanówmy się nad wiekiem dziecka i co bardzo istotne, jego gustem. Zmiennych jest sporo, a wielość wzorów plecaków dostępnych na rynku nie ułatwia podjęcia decyzji.

czytaj całość »
JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO PIERWSZEGO DNIA W PRZEDSZKOLU LUB ZERÓWCE? 0
JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO PIERWSZEGO DNIA W PRZEDSZKOLU LUB ZERÓWCE?

NASZ EKSPERT - MARTA ANDRZEJEWSKA - psycholog

Rodzice powinni nauczyć malucha kilku umiejętności potrzebnych do funkcjonowania w przedszkolnej grupie rówieśników. Zadaniem, któremu dziecko w tym wieku może sprostać, jest nauka w miarę samodzielnego radzenia sobie w korzystaniu z toalety, ubrania kurtki i czapki, zjedzenia obiadu. Jak w każdym innym przypadku, także tu konieczne są ćwiczenia, by opanować daną umiejętność i ułatwić dziecku funkcjonowanie w przedszkolu. Przykładowo jeśli maluch może samodzielnie zawiązać buty, niech ćwiczy tę umiejętność przez wakacje, jeśli natomiast okaże się to dla niego zbyt trudne, wystarczy, że będzie potrafił bez pomocy założyć buty zapinane no rzep, zamiast czekać z rozwiązanymi sznurówkami na ratunek przedszkolanki.

czytaj całość »
MAŁY PLECAK WIELKIE PODRÓŻOWANIE 0
MAŁY PLECAK WIELKIE PODRÓŻOWANIE

DOŚWIADCZENI PODRÓŻNICY I NIEKTÓRZY ODWAŻNI TURYŚCI ZAPEWNE ZGODZĄ SIĘ ZE STWIERDZENIEM, ŻE NAWET NA DŁUGĄ I DALEKĄ WYPRAWĘ NIE POTRZEBUJEMY DUŻEGO BAGAŻU. UMIEJĘTNOŚCI SPRYTNEGO PAKOWANIA SIĘ I ZNAJOMOŚCI KILKU ZASAD PODRÓŻOWANIA SPRAWIĄ, ŻE MAŁY PLECAK ŚWIETNIE SPRAWDZI SIĘ NA WAKACJACH.

Paula i Maciek to para podróżników, autorzy bloga: Gapię na mapę (gapienamape.pl), na którym znaleźć można relacje z ich podróży.

Co jest największym wyzwaniem pakowania się w mały plecak?

Kiedyś pakowanie się w mały plecak w długą podróż było wyzwaniem. Dziś dziwnie się czujemy, kiedy zabieramy więcej niż mały plecak. Kiedy pakowaliśmy się w bagaż podręczny (po małym plecaku 8 kg) w 3-miesięczną podróż dookoła świata, kolejno segregowaliśmy rzeczy niezbędne, potrzebne i mniej potrzebne. W domu zostały oczywiście te ostatnie. Pakowanie w mały bagaż to sztuka kompromisów z samym sobą.

czytaj całość »
DZIECI (SIĘ) BRUDZĄ 0
DZIECI (SIĘ) BRUDZĄ

DZIECI POZNAJĄ ŚWIAT WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI, CZĘSTO INTENSYWNIE PRZY TYM BAŁAGANIĄC. DO NAJLEPSZYCH I NAJWESELSZYCH ZABAW NALEŻĄ TE, KTÓRE POZWALAJĄ SIĘ POBRUDZIĆ. NA TYM PRZECIEŻ POLEGA DZIECIŃSTWO, BY TWÓRCZO SIĘ BAWIĆ, NIE ZAWSZE W IDEALNYM PORZĄDKU!

 

Dzieci uwielbiają bałagan… a rodzice porządek. Pozwólmy jednak maluchom poznawać świat w beztroski i brudny sposób. Zwłaszcza podczas domowych zabaw z farbami czy wspólnego gotowania warto wykorzystać fartuszki, które ochronią ubranka dzieci.

Bezpieczne blaty i stoły.

Powierzchnie blatów, biurek czy stolików zabezpieczyć dedykowanymi matami lub podkładkami z ulubionymi bohaterami z bajek i filmów.

 

 

czytaj całość »
KOMPLETUJEMY SZKOLNĄ WYPRAWKĘ 0
KOMPLETUJEMY SZKOLNĄ WYPRAWKĘ

GDY MAŁY UCZEŃ IDZIE DO SZKOŁY, WSZYSTKO STAJE NA GŁOWIE. RODZICE DUŻO WCZEŚNIEJ ROZPOCZYNAJĄ PRZYGOTOWANIA, KOMPLETUJĄC SZKOLNĄ WYPRAWKĘ. JEST TO NIE LADA WYZWANIE - WYBÓR PRODUKTÓW I AKCESORIÓW JEST NIEZWYKLE DUŻY.

WEŹ LISTĘ ZAKUPÓW

W natłoku obowiązków i przygotowań łatwo zapomnieć, co należy kupić. Po sprawdzeniu w szkole i rozmowie z innymi rodzicami przygotuj listę zakupów, która ułatwi decyzje podejmowane w sklepie i sprawi, że o niczym nie zapomnisz.

 

czytaj całość »
WYZWANIE – DRUGIE ŚNIADANIE 0
WYZWANIE – DRUGIE ŚNIADANIE

DRUGIE ŚNIADANIE PRZYGOTOWYWANE DZIECKU DO SZKOŁY JEST CZĘSTO NIEDOCENIANYM POSIŁKIEM. DROŻDŻÓWKA, SOK W KARTO­NIKU LUB ZWYKŁA KANAPKA Z WĘDLINĄ NIEPODZIELNIE KRÓLUJĄ W DZIECIĘCYCH ŚNIADANIÓWKACH. NAJMŁODSI POTRZEBUJĄ JEDNAK UROZMAICENIA. WARTO POŚWIĘCIĆ PRZYGOTOWANIU DRUGIEGO ŚNIADANIA NIECO WIĘCEJ UWAGI I KREATYWNOŚCI, BY PRZEMYCIĆ WITAMINY I MIKROELEMENTY BĘDĄCE ISTOTNYMI ELEMENTAMI ZDROWEJ I ZBILANSOWANEJ DIETY DZIECKA.

Bez śniadania ani rusz!

Na przedpołudniowy czas najczęściej przypada większość zadań i wyzwań. z którymi musi zmierzyć się nasza pociecha: lekcje, dodatkowe aktywności, zwiększony wysiłek umysłowy, a także zabawa. Badania pokazują, ze drugie śniadanie pomaga podtrzymywać koncentrację, zapewnia konieczną energię, pozwala na osiąganie lepszych wy­ników w nauce. Okazuje się, że dzieci, które w szkole na drugie śniadanie spożywają zdrowy i zbilansowany posiłek, rzadziej są nerwowe i lepiej radzą sobie w kontaktach z rówieśnikami. Cechują się lepszą odpor­nością i ogólnie dobrym stanem zdrowia, rzadziej również mają problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała (zarówno w młodości. jak i w późniejszym życiu).

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl