ŚWIETLICA, KARA CZY NAGRODA ? 0
ŚWIETLICA, KARA CZY NAGRODA ?

 

ŚWIETLICA KARA CZY NAGRODA ?

DZISIEJSZE ŚWIETLICE SĄ ZUPEŁNIE INNE NIŻ PRZED LATY, GDY NIE WYKORZYSTYWANO ICH POTENCJAŁU. OFEROWANE TU ZAJĘCIA SĄ TAK CIEKAWE I INTERESUJĄCE, ŻE NIEKIEDY TRUDNO PRZEKONAĆ DZIECKO, ŻE PORA WRACAĆ DO DOMU.

Agnieszka Dyniakowska

Świetlica szkolna jest jedną z najbardziej popularnych form opieki nad dziećmi. Gdy lekcje kończą się wcześnie lub zaczynają nieco później. rodzice, którzy nie mogą dostosować swojej pracy do planu zajęć dziecka. mają pewność, że ich pociecha będzie bezpieczna i pod dobrą opieką. a nawet uzyska pomoc podczas odrabiania zadań domowych. Odpowiednio zorganizowana świetlica szkolna to przestrzeń dla rozwoju pasji dziecka i jego zainteresowań. w której może poszerzać swoje horyzonty. odkryć talent. zawrzeć przyjaźnie i nauczyć się życia w grupie.

,,CREATE AND HAVE FUN!"

W czerwcu 2016 dla dzieci z klas nauczania początkowego KIDEA zorganizowała warsztaty z zakresu kreatywnego myślenia. Create and have fun, których była także sponsorem - uczniowie mieli do wykorzystania całą gamę produktów marki KIDEA. Bohaterem warsztatów był sympatyczny kameleon znany z opakowań i logo marki. W trakcie zajęć przygotowanych przez metodyków, dzieci odkrywały nowe, kreatywne sposoby myślenia o kolorach. uczestniczyły w burzy mózgów i odpowiadały na zmuszające do kreatywnego myślenia pytania:

  • Co czuje dany kolor?
  • Dokąd chciałby pojechać?
  • Co najchętniej zjada?

Dzieci wykorzystywały także artykuły plastyczne w twórczy i swobodny sposób mogły malować pędzlami i palcami, wyklejać, wycinać, brudzić się, a przede wszystkim czerpać ogromną frajdę ze swojej aktywności.

POMYSŁ NA ŚWIETLICĘ

Skąd pomysł na takie zajęcia KIDEA chciała w ten sposób pomóc uczniom w wyzbyciu się standardowego postrzegania i myślenia na korzyść nowatorskich i unikatowych rozwiązań, ukształtować w nich postawę otwartości wobec nowych możliwości tworzenia i zachęcić do samodzielnego poszukiwania metod twórczego działania. Dzieci są z natury bardzo kreatywne, warto więc rozwijać ich naturalne zdolności i predyspozycje, wykorzystać potrzebę działań w tym zakresie i skierować drzemiącą w nich energię na coś konstruktywnego. Zajęcia twórcze organizowane w ramach Świetlic Kreatywnych mogą służyć rozwojowi społecznemu, emocjonalnemu i intelektualnemu.

RADOŚĆ TWORZENIA

Wielu uczniów, z natury nieśmiałych i zamkniętych, właśnie podczas zajęć „Create and have fun”- otwiera się, przełamuje zawstydzenie, angażuje w twórcze działania. Często też dzieci, które postrzegane są jako trudne czy niegrzeczne, z przyklejoną etykietą szkolnych łobuzów, podczas pracy twórczej uspakajają się i dostosowują do ustalonych zasad. Odkrywają radość, jaka płynie z tworzenia i wykorzystywania swojej wyobraźni. W świetlicy dzieciaki są bardziej zrelaksowane, bo tutaj można, warto, ale też nic nie trzeba.

Warsztaty „Create and have fun!" najlepiej pokazały, jak bardzo dzieci potrzebują i lubią działania plastyczne i nieskrępowaną pracę artystyczną. Szkolna świetlica z powodzeniem może stać się miejscem, w którym będą mogły rozwijać swoją kreatywność i na co dzień odkrywać radość, jaką niesie tworzenie, a różnorodne, kolorowe i przyjazne dzieciom produkty KIDEA w pełni pomagają im otworzyć się na twórczą wesołą zabawę.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl