TORNISTER, PLECAK CZY TROLLEY? 0
TORNISTER, PLECAK CZY TROLLEY?

 

PLECAKI I TRONISTRY DLA DZIECI, PO PROSTU SUPER

TORNISTER, PLECAK CZY TROLLEY? NA TAKIE PYTANIE ODPOWIEDZIEĆ MUSZĄ RODZICE, KTÓRZY PO RAZ PIERWSZV WYSYŁAJĄ SWOJE DZIECKO DO SZKOŁY LUB PRZEDSZKOLA. I O ILE DOKONANIE WYBORU W ODNIESIENIU DO MAŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW NIE JEST TRUDNE, NIE NOSZĄ ONE BOWIEM NA PLECACH ZBYT WIELKICH CIĘŻARÓW, O TYLE PODJĘCIE DECYZJI W STOSUNKU DO SZEŚCIO I SIEDMIOLATKÓW IDĄCYCH DO SZKOŁY WYDAJE SIĘ JUŻ DUŻO BARDZIEJ SKOMPLIKOWANE.

PRZEDE WSZYSTKIM LEKKIE I ERGONOMICZNE

Już od pierwszego dnia dzieci muszą zabierać ze sobą do szkoły wiele książek i akcesoriów, przez co ich torby dużo ważą. Z tego powodu niezwykle istotne jest, aby plecak był lekki i ergonomiczny oraz dodatkowo nie obciąża kręgosłupa małego ucznia. Waga spakowanego plecaka nie powinna przekraczać 10-15% masy ciała dziecka, zwykle jest to więc ok. 4,5-5 kg. Tornistry i plecaki oferowane przez DERFORM wykonane są z wyjątkowo lekkich materiałów, dzięki czemu ich waga nie przekracza 1,1 kg. Nieco cięższe są plecaki typu trolley. Wyposażone w kółka i składany uchwyt konstrukcja ma jednak tę przewagę nad tradycyjnym plecakiem, że wszystkie spakowane książki i przybory szkolne transportowane są poprzez ciągnięcie plecaka po ziemi.

Trolley wyposażony jest w szelki, z których dzieci mogą skorzystać dla dodatkowej wygody. Nie tylko waga plecaka ma duże znaczenie - szczególnie ważny jest jego kształt. Specjaliści zalecają wybór plecaków z usztywnionym, ergonomicznie wyprofilowanym tyłem oraz dobrze rozplanowanymi kieszeniami i przegródkami. Te dwa elementy pozwolą równomiernie rozłożyć ciężar plecaka na całą powierzchnię pleców dziecka.

ODPOWIEDNIE WYMIARY

Rodzice decydujący o wyborze plecaka dla małego ucznia powinni dopasować wymiary szkolnej torby do wzrostu i wagi dziecka. Rozmiar plecaka nie powinien przekraczać wielkości pleców ucznia. Kupowanie rozmiaru na zapas nie jest dobrym pomysłem. W początkowych latach plecak rośnie razem z uczniem - służą temu regulowane, miękkie i szerokie szelki. Usztywniony tornister zdecydowanie sprawdzi się w pierwszych latach nauki szkolnej, gdyż zapewnia stabilność i wymusza prostą postawę ciała. Miękki, ale ergonomicznie wyprofilowany plecak to rozwiązanie dla dzieci starszych, gdyż wykorzystają one Jego funkcjonalność również poza szkołą. Dobry plecak powinien również pomieścić wiele akcesoriów szkolnych, także tych o nieco większych gabarytach.

Tornistry i plecaki szkolne DERFORM zostały zaprojektowane tak, aby mieścił się w nich segregator A4. W ten sposób nawet największe książki i przybory mogą być spakowane do plecaka. Zewnętrzne kieszenie pozwalają zwiększyć objętość szkolnej torby. Można w nich przenosić śniadaniówki, bidony, piórniki i inne potrzebne dziecku rzeczy.

BEZPIECZEŃSTWO I WYGODA

Taśma odblaskowa zapewniająca dobrą widoczność po zmierzchu to standardowe wyposażenie każdego dobrego tornistra i plecaka Jest to niezwykle ważne zwłaszcza dla bezpieczeństwa dzieci, które same podróżują do szkoły. Taśma zapewnia widoczność o każdej porze dnia i nocy oraz w każdych warunkach pogodowych. Dziecko poruszające się z plecakiem wyposażonym w taśmę widoczne jest z odległości nawet 150 m Dla komfortu użytkowania plecaka lub tornistra ważne są również takie elementy jak: uchwyt umożliwiający przenoszenie, usztywnione dno, stabilizujące nóżki oraz dwukierunkowe zamki błyskawiczne zakończone uchwytem.

Nowością wprowadzoną przez DERFORM do oferty jest tornister ergonomiczny o innowacyjnej budowie - typ MR - pozwalający na całkowite rozpięcie i rozłożenie go na płasko Znacznie ułatwia to czyszczenie wnętrza z zabrudzeń powstałych podczas użytkowania. Tak samo zbudowany jest również mini tornister przedszkolny (typ MA)

Oba tornistry mają zarejestrowany zastrzeżony wzór przemysłowy. Tornistry DERFORM (typy C i K) wyposażono w wygodne, duże klamry wyprodukowane w oparciu o innowacyjny system ułatwiający otwieranie.

TORNISTER ERGONIMICZNY NA LICENCJI MINNIE MOUSE

> komfortowy uchwyt

> innowacyjna budowa - tornister w całości rozpinany

> dwukierunkowy zamek błyskawiczny

> obszerna i usztywniona kieszeń

> stabilizujące nóżki

> niezwykle lekki - waga tylko 840 g

> swobodnie mieści format A4

TORNISTER ERGONIMICZNY NA LICENCJI STAR WARS

> dobra organizacja wnętrza pomaga utrzymać porządek wśród książek

> sztywna klapa z miejscem na dane adresowe

> dwukierunkowy zamek błyskawiczny (przy klapie)

> bezpieczeństwo: taśma odblaskowa

> dno wykonane z wodoodpornego tworzywa

> waga < 1 kg

TORNISTER ERGONIMICZNY

> ergonomiczny kształt wspomagający utrzymanie prawidłowej postawy

> wygodne kieszenie boczne

> wyściełane, miękkie szelki

> wysokiej jakości zamek błyskawiczny zakończony wygodnym, ozdobnym uchwytem

> obszerna, usztywniona przednia kieszeń

> wzmocniony i usztywniony spód

> stabilizujące nóżki

Torba szkolna lub przedszkolna jaką rodzice wybiorą swym pociechom, oprócz wygody i komfortu użytkowania musi również opowiadać zainteresowaniom dziecka. Dobrym pomysłem jest zaangażowaniem dzieci w proces zakupowy, gdyż wybór odpowiedniej kolorystyki czy też ulubionej postaci jest dla małego ucznia niezwykle ważny.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl