MAŁY PLECAK WIELKIE PODRÓŻOWANIE 0
MAŁY PLECAK WIELKIE PODRÓŻOWANIE

DOŚWIADCZENI PODRÓŻNICY I NIEKTÓRZY ODWAŻNI TURYŚCI ZAPEWNE ZGODZĄ SIĘ ZE STWIERDZENIEM, ŻE NAWET NA DŁUGĄ I DALEKĄ WYPRAWĘ NIE POTRZEBUJEMY DUŻEGO BAGAŻU. UMIEJĘTNOŚCI SPRYTNEGO PAKOWANIA SIĘ I ZNAJOMOŚCI KILKU ZASAD PODRÓŻOWANIA SPRAWIĄ, ŻE MAŁY PLECAK ŚWIETNIE SPRAWDZI SIĘ NA WAKACJACH.

 

Paula i Maciek to para podróżników, autorzy bloga: Gapię na mapę (gapienamape.pl), na którym znaleźć można relacje z ich podróży.

 

Co jest największym wyzwaniem pakowania się w mały plecak?

Kiedyś pakowanie się w mały plecak w długą podróż było wyzwaniem. Dziś dziwnie się czujemy, kiedy zabieramy więcej niż mały plecak. Kiedy pakowaliśmy się w bagaż podręczny (po małym plecaku 8 kg) w 3-miesięczną podróż dookoła świata, kolejno segregowaliśmy rzeczy niezbędne, potrzebne i mniej potrzebne. W domu zostały oczywiście te ostatnie. Pakowanie w mały bagaż to sztuka kompromisów z samym sobą. To zdecydowanie kwestia priorytetów i tego, w jaki sposób się podróżuje. My wiele do szczęścia nie potrzebujemy. Ubrania zawsze można wyprać, a kosmetyki w każdym zakątku świata dokupić. To nie bagaż i dostatek czyni podróż piękną, a ludzie, których spotykamy i miejsca, które odwiedzamy. O czym przede wszystkim powinien pamiętać początkujący podróżnik, pakując się w mały plecak?

Idealny plecak na wakacyjne wyprawy powinien być lekki i dobrze wyprofilowany - dzięki temu będzie wygodny, a ważyć będą tylko rzeczy, które do niego spakujemy. Tu przyda się duża liczba kieszonek i schowków, dzięki którym uporządkujemy zawartość, nie robiąc bałaganu przy jej wyciąganiu.

Nawet początkujący podróżnik, niezależnie od wieku i płci (naprawdę!), jest w stanie spakować się w mały plecak. Najlepiej robić to stopniowo, żeby się nie zrazić. Najlepiej zmniejszać plecak przy każdej kolejnej wyprawie. Odkładać rzeczy, o których już w momencie pakowania myślimy, że mogą nam się nie przydać. Brać kosmetyki w opakowaniach maksymalnie 100 ml.

I najważniejsze - szukać zamienników rzeczy niezbędnych, np. ręcznik z mikrofibry (szybko schnie i jest mały po złożeniu), czytnik e-booków, mały śpiwór, składana poduszka. My już myślimy o podróży, w którą wyruszymy praktycznie bez bagażu!

Jakie pamiątki z podróży przywieźć, gdy w plecaku jest niewiele miejsca? Kolekcjonujemy breloczki mamy całą szafkę tych drobnych pamiątek z różnych miejsc na świecie. Niektóre kraje mają naprawdę ciekawe breloki, jak np. deska surfingowa z Bali, panorama Nowego Jorku w słynnym jabłku czy kolorowa peruwiańska mini czapka z włóczki. Breloki są małe, wejdą do każdego plecaka i od razu kojarzą się z danym miejscem. Czasem jednak, gdy coś nam szczególnie wpadnie w oko, poświęcamy trochę więcej miejsca w plecaku. Z Kuby przywieźliśmy guiro, czyli instrument do wybijania rytmu salsy. Zdarza się też, że po prostu próbujemy zabrać ze sobą kawałek świata, który przemierzamy, np. trochę soli z największej solnej pustyni na świecie, Salar de Uyuni w Boliwii.

 

Zdjęcie: Światło zdjęcie utworzone przez halayalex - pl.freepik.com

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl